harita genişletmek için tıklayınız
Harita yükleniyor logo
Evini Bul

Ölüdeniz

Bir doğa harikası. Türkiye’nin Dünyadaki tanınan resmi  ÖLÜDENİZ…

Kimilerine göre cennetin yeryüzüne yansımış hali, yeşil ile mavinin en güzel harmanlandığı yeşillerin arasında inci gibi masmavi denizi ile görülmeye değer bir tatil beldesidir ayrıca Cennet kapısı olarak da bilinmektedir.Bu muhteşem resmin içinde yer almak inanın çok farklı bir tecrübe olacaktır.

Doğal güzellikleri, zengin tarihi ve kültürel mirası ile Türkiye denince  akla gelen ilk yer yüzü cennetidir. Fethiye’nin güney batısında yer almaktadır. 14 kilometrelik rahat bir yolculukla ulaşabilirsiniz.

Yolculuğunuz Hisarönü kavşağını geçtikten sonra çamlar arasında ilerler VEEE geniş vadisi ve muhteşem mavisiyle Akdeniz ayaklar altında. Vadinin tabanında ölüdeniz beldesi karşısında Belcekız plajı ve sağında ünlü Ölüdeniz lagünü ile Kumburnu’nu göreceksiniz.

Turizm açısından çok gelişmiştir. Konaklama yeme içme ,eğlence yerlerinin bolluğu ve kaliteli hizmet anlayışları sizleri şaşırtabilir. Gezilecek görülecek yerler ve yapılacak etkinlikler o kadar çok ki, size sadece ne yapmak istediğinize karar vermek kalıyor.Gökyüzünde süzülen paraşütler sanki bu muhteşem manzaranın bir parçası gibi. Ölüdeniz lagünü kenarları beyaza yakın açık renk ince bir kumla çevrili mavinin hemen hemen her tonunu bulacağınız bir göl gibidir. Kumların üzerinde defne, mimoza gibi bodur Akdeniz bitki örtüsü süslemektedir.Sadece buradan kiralayacağınız  kanolarla lagün içinde bu muhteşem doğayla iç içe dolaşabilir, yorulduğunuzda serinlemek için dibi görünen berrak masmavi sulara kendinizi bırakabilirsiniz.

Dağ yürüyüşleri, bisiklet, tırmanma ,kampçılık,arazi araçlarıyla safari,arazi motorlarıyla gezinti,at ve develer ile  çevre gezileri,günlük tekne turları ile güzel koylara yolculuk yapacağınız aktivitelerden  bazılarıdır.

Dalış ve her türlü su sporları ile unutamayacağınız bir tatil sizleri bekliyor.

Pin It on Pinterest

Share This