harita genişletmek için tıklayınız
Harita yükleniyor logo
Evini Bul

Fethiye

Ölüdenizi ve birbirinden güzel kumsalları ile dünya çapında marka olmuş, essiz doğa manzaraları, bakir koyları ve dolu dizgin adrenalin sporları ile hem yerli hemde yabancı turistler için vazgeçilmez  bir tatil beldesidir.

Fethiye şirin koyları el değmemiş doğal güzellikleri ile binlerce yılın kültürü ile harmanlandığı  kıyılarda yer almaktadır. Dalış için AF KULE  gibi çok güzel yerlere ev sahipliği yapmaktadır. Bünyesinde turizme açılmış birçok kent kalıntıları ve eski çağa ait mağaralar bulunmaktadır. Kuşkusuz ki muhteşem doğası ve doğal yapısı ile yamaç paraşütü ve alternatif sporlar bu güzellikler ile daha keyifli ve anlamlı bir hal almıştır. Kelebekler Vadisi ve Faralya koyu eşsiz güzellikleriyle dillere destan olan bu şirin beldenin doğası bozulmamış özel bölgelerinden bir kaçıdır. Hem Fethiye merkezden hemde ölüdenizden kalkan günlük tekne turlarına katılarak birçok güzel ada ve koyları ziyaret etmeniz mümkün. Ölüdeniz kumsalının gerçekten dünya çapında bir marka olduğu 2006 yılında yapılan oylamada %82 oy alarak dünyanın en güzel kumsalı seçilerek kayıtlara geçmiştir.

Fethiye  ve çevresinde  yer alan bazı antik kentler: Telmessos, Kaunos, Cadianda, Tlos, Pınara, Letoon, Sidyma, Ksantos ve Xantos. Bütün bunların dışında Fethiye Müzesi de zengin kaynak ve eserleri ile hizmet sunmaktadır.

Sonuç olarak; Şovalye Adası, Saklkent Kanyonu, Girdev Yaylası, Ölüdeniz Lagünü, Kelebekler Vadisi, Göcek,Fethiye civarındaki Dünya çapında bilinen birbirinden muhteşem kumsalları; Belcekız(Belceğiz), Çalış Kumsalı, İztuzu

Pin It on Pinterest

Share This